UWAGA! Dołącz do nowej grupy Rymanów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Policyjna kontrola zakończona mandatem dla kierowcy Iveco w Rymanowie


Policjanci z Rymanowa przeprowadzili kontrolę drogową, która zakończyła się poważnymi konsekwencjami dla 64-letniego kierowcy pojazdu marki Iveco. Mężczyzna przewoził ładunek w sposób niezgodny z przepisami, a dodatkowo był w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu. Ostateczne decyzje co do kar zostaną podjęte przez wymiar sprawiedliwości.

Wczoraj, około godziny 10:00, na ulicy Nowa Wieś w Rymanowie, policjanci z patrolu ruchu drogowego zatrzymali ciężarówkę do kontroli. Okazało się, że ładunek przewożony przez 64-letniego mężczyznę, w znacznej części wystawał poza obrys pojazdu, co naruszało przepisy dotyczące transportu towarów. Przewożone rury wystawały aż 3,5 metra z przodu oraz około 4 metry z tyłu, co stwarzało poważne zagrożenie na drodze.

Podczas przeprowadzanej kontroli funkcjonariusze zauważyli, że kierowca był w stanie po użyciu alkoholu, stwierdzając obecność ponad 0,3 promila w jego organizmie. W wyniku tych ustaleń, zatrzymano mu prawo jazdy, a odpowiedni wniosek o ukaranie został skierowany do Sądu Rejonowego w Krośnie. Oprócz mandatu, kierowca może się spodziewać zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat, a także kary finansowej do wysokości 30 000 zł. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności i rozważne decyzje dotyczące spożycia alkoholu przed jazdą.

Źródło: Policja Krosno


Oceń: Policyjna kontrola zakończona mandatem dla kierowcy Iveco w Rymanowie

Średnia ocena:4.78 Liczba ocen:11


Zobacz Także