W dniu dzisiejszym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Krośnie przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Kontrola objęła 2207 kierowców, z których czterech zostało ukaranych za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Zatrzymani sprawcy to osoby w różnym wieku, jednak wszyscy zaskoczyli mundurowych swoją decyzją o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu. Działania miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach regionu.
W trakcie kontroli, dwóch nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych w Jedliczu na ul. Sikorskiego. 39-letni mężczyzna kierujący fordem miał w organizmie około 0,4 promila alkoholu, natomiast 55-letni mężczyzna prowadzący seata był w zdecydowanie bardziej niebezpiecznym stanie, posiadając blisko 2 promile. Takie zachowanie stwarza poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Kolejne przypadki nietrzeźwych kierowców miały miejsce w Rogach oraz na al. Jana Pawła II w Krośnie. Tam policja zatrzymała 33-letniego kierowcę skody, który miał około 0,3 promila alkoholu, oraz 38-latka podróżującego samochodem marki kia, u którego wykryto około 1 promil alkoholu. Przypomina się, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, które może skutkować karą do 3 lat pozbawienia wolności, a także grzywną lub aresztem dla kierowców, którzy znajdują się w stanie po użyciu alkoholu.
Źródło: Policja Krosno
Oceń: Policyjne Działania „Trzeźwy Poranek” na Drogach Krosna i Powiatu
Zobacz Także